SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Växjö Damfotbollförening
Spelade matcher
OKTOBER 2022
 
05
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Fagrabäck IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - FK Karlskrona/Rödeby AIF
0  -  4  
 
02
13:00
sön
13:00    
F13, Östra IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 2 - Hossmo BK 7-m
8  -  0  
02
12:00
sön
12:00    
F15, Fredriksbergs IP, Oskarshamn
F15 » 
Rödsle BK - Växjö DFF 2
3  -  0  
02
12:00
sön
12:00    
F16 Dam, Övrigt
F16 Dam » 
Rödsle BK - Växjö Damfotbollförening
  -      
02
11:00
sön
11:00    
F13, Sportfältet Teleborg
F13 » 
Växjö BK 1 - Växjö DFF 1
0  -  0  
01
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Platinumcars Arena
IFK Norrköping FK - Växjö0  -  1  
01
15:00
lör
15:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 1, Växjö
F17 » 
Växjö DFF - Helsingborgs IF
1  -  0  
01
10:00
lör
10:00    
F11, Dänningevallen, Dänningelanda
F11 » 
Vederslöv-Dänningelanda IF - Växjö DFF svart
  -      
SEPTEMBER 2022
 
28
19:00
ons
19:00    
F15, Ljungbyholms 1, konstgräs
F15 » 
Hossmo/Kalmar Södra (9-m) - Växjö DFF 2
0  -  2  
 
25
18:00
sön
18:00    
F17, Räppevallen 1, Växjö
F17 » 
Räppe GOIF - Växjö DFF
1  -  2  
25
15:00
sön
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Rävåsens IK Karlskoga4  -  0  
25
13:00
sön
13:00    
F11, Östra IP, Växjö
F11 » 
Växjö DFF blå - IFK Lammhult
  -      
25
12:00
sön
12:00    
F19, Värendsvallen
F19 » 
Växjö Damfotbollförening - Hammarby IF FF
2  -  1  
24
11:00
lör
11:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 1 - Älmhults IF
5  -  0  
23
19:00
fre
19:00    
F16 Dam, Haganäs, Älmhult
F16 Dam » 
Älmhults IF - Växjö DFF 1
6  -  2  
22
19:00
tor
19:00    
F15, Åkrahälls IP 1, Nybro
F15 » 
Madesjö IF U - Växjö DFF 2
1  -  2  
 
18
15:00
sön
15:00    
Elitettan, Studenternas
IK Uppsala Fotboll - Växjö0  -  2  
18
15:00
sön
15:00    
F13, Östra IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 2 - Räppe GOIF
4  -  0  
18
15:00
sön
15:00    
F14, Tingsryds IP, Tingsryd
F14 » 
Tingsryd United FC - Växjö DFF 1
0  -  1  
18
15:00
sön
15:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 1, Växjö
F17 » 
Växjö DFF - Södra Sandby IF
1  -  2  
18
14:30
sön
14:30    
F11, Lagavallen
F11 » 
Ljungby IF vit - Växjö DFF svart
  -      
18
14:00
sön
14:00    
F11, Granvallen 1
F11 » 
Gransholms IF - Växjö DFF blå
  -      
18
11:00
sön
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - IFK Värnamo vit
  -      
18
11:00
sön
11:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Hovshaga AIF vit
  -      
18
11:00
sön
11:00    
F13, Ivansvall (Väckelsång)
F13 » 
Tingsryd United FC - Växjö DFF 1
0  -  0  
18
09:00
sön
09:00    
F9, Hagavallen Hovshaga
F9 » 
Hovshaga AIF Poolspel - Växjö Damfotbollförening
  -      
18
09:00
sön
09:00    
F19, Övrigt
F19 » 
Umeå IK - Växjö Damfotbollförening
1  -  2  
17
15:00
lör
15:00    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 2 - Rydaholm/Bors
  -      
17
12:00
lör
12:00    
F16 Dam, Norremarks IP 1, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - IFK Kalmar 1
1  -  4  
17
11:00
lör
11:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Sandsbro AIK
  -      
17
08:00
lör
08:00    
F19, Övrigt
 
F19 » 
- Växjö Damfotbollförening
  -      
16
19:00
fre
19:00    
F14, Haganäs, Älmhult
F14 » 
Älmhults IF - Växjö DFF 1
2  -  0  
14
19:30
ons
19:30    
F15, Arenastaden, Värendsvallen 2, Växjö
F15 » 
Växjö DFF 2 - Rödsle BK
5  -  0  
 
11
18:00
sön
18:00    
F12, Virdavallen Alvesta
F12 » 
Alvesta - Växjö Damfotbollförening
  -      
11
14:00
sön
14:00    
F19, Arenastaden Hybridgräs
F19 » 
Växjö Damfotbollförening - Fc Rosengård
1  -  0  
11
12:00
sön
12:00    
F13, Gröndals IP
F13 » 
IFK Kalmar 3 - Växjö DFF 2
1  -  1  
11
11:00
sön
11:00    
F10, Furuskans
F10 » 
IFK Grimslöv - Växjö DFF svart
  -      
10
16:00
lör
16:00    
F12, Älmekulla Älmhult
F12 » 
Älmhult - Växjö Damfotbollförening
  -      
10
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Älvsjö AIK FF6  -  0  
10
11:00
lör
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF blå - Tingsryd United FC
  -      
10
11:00
lör
11:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Växjö BK
  -      
10
10:00
lör
10:00    
F14, Fagrabäck IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 1 - Sandsbro AIK
  -      
09
18:00
fre
18:00    
F11, Räppevallen, Växjö
F11 » 
Räppe GOIF - Växjö DFF blå
  -      
09
18:00
fre
18:00    
F14, Borovallen, Landsbro
F14 » 
Landsbro IF FK - Växjö DFF 2
1  -  9  
08
18:15
tor
18:15    
F11, Norremarks IP, Växjö
F11 » 
Sandsbro Allmänna IK Gul - Växjö DFF blå
  -      
07
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Åvallen 2
F16 Dam » 
FK Karlskrona/Rödeby AIF - Växjö DFF 1
2  -  0  
07
18:00
ons
18:00    
F13, Fagrabäck IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 1 - Hovshaga AIF 1
1  -  0  
07
17:00
ons
17:00    
F19, Värendsvallen
F19 » 
Växjö Damfotbollförening - Bankeryd
2  -  3  
05
18:00
mån
18:00    
F11, Kungshall, Rydaholm
F11 » 
Rydaholms GoIF vit - Växjö DFF svart
  -      
 
04
16:00
sön
16:00    
F10, Lenhovda IP
F10 » 
Lenhovda IF - Växjö DFF blå
  -      
04
16:00
sön
16:00    
F13, Östra IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 2 - Emmaboda Komb 7-m
2  -  0  
04
11:00
sön
11:00    
F14, Vitalavallen
F14 » 
Vetlanda FF - Växjö DFF 2
1  -  3  
04
09:00
sön
09:00    
F19, Övrigt
F19 » 
Piteå - Växjö Damfotbollförening
0  -  1  
03
16:30
lör
16:30    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Tingsryd United FC
  -      
03
14:00
lör
14:00    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 1 - Virestads IF 7-m
6  -  1  
03
12:00
lör
12:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - Växjö BK svart
  -      
03
12:00
lör
12:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Älmhults IF
  -      
03
11:30
lör
11:30    
F13, Lyckåvallen
F13 » 
Lyckå FF - Växjö DFF 1
2  -  5  
03
11:00
lör
11:00    
F11, Lagavallen
F11 » 
Ljungby IF Blå - Växjö DFF blå
  -      
03
10:00
lör
10:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Räppe
  -      
03
08:00
lör
08:00    
F19, Värendsvallen
 
F19 » 
- Växjö Damfotbollförening
  -      
02
18:00
fre
18:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 2 - IFK Värnamo
8  -  1  
01
18:00
tor
18:00    
F16 Dam, Östra IP
F16 Dam » 
Växjö Damfotbollförening - IFK Värnamo
  -      
AUGUSTI 2022
 
31
19:30
ons
19:30    
F15, Arenastaden, Värendsvallen, Växjö
F15 » 
Växjö DFF 2 - Madesjö IF U
3  -  6  
 
28
18:15
sön
18:15    
F11, Ljusseveka
F11 » 
IFK Värnamo - Växjö DFF blå
  -      
28
17:00
sön
17:00    
Elitettan, Övrigt
 
- Växjö Damfotbollförening  -      
28
17:00
sön
17:00    
F12, Ljusseveka Värnamo
F12 » 
Värnamo - Växjö Damfotbollförening
  -      
28
15:00
sön
15:00    
Elitettan, Framnäs IP Bävervallen
Lidköpings FK - Växjö0  -  1  
28
15:00
sön
15:00    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 1 - Färjestadens GOIF
7  -  0  
28
13:00
sön
13:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - IFK Värnamo blå
  -      
28
13:00
sön
13:00    
F13, Sandavi
F13 » 
Sandsbro AIK - Växjö DFF 2
0  -  7  
28
11:00
sön
11:00    
F14, Ringvallen, Lagan
F14 » 
Lagans AIK 7-m - Växjö DFF 1
1  -  8  
27
16:00
lör
16:00    
F10, Älmekulla
F10 » 
Älmhults IF vit - Växjö DFF svart
  -      
27
13:00
lör
13:00    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 2 - Hultsjö IF
  -      
27
12:30
lör
12:30    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 1, Växjö
F17 » 
Växjö DFF - FC Rosengård
1  -  6  
27
12:00
lör
12:00    
F12, Hagavallen
F12 » 
Hovshaga IF - Växjö Damfotbollförening
  -      
27
11:00
lör
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF blå - Lindsdals IF svart
  -      
27
10:00
lör
10:00    
F19, Övrigt
F19 » 
Eskilstuna - Växjö Damfotbollförening
1  -  4  
26
18:30
fre
18:30    
F11, Östra IP, Växjö
F11 » 
Växjö DFF svart - Hovshaga AIF blå
  -      
24
ons
00:00    
F15, Blomstermåla IP, Blomstermåla
F15 » 
INSTÄLLD Blomstermåla IK (9-m) - INSTÄLLD Växjö DFF 2
  -      
23
18:30
tis
18:30    
F16 Dam, Gröndals IP, Kalmar
F16 Dam » 
IFK Kalmar 1 - Växjö DFF 1
3  -  3  
 
21
18:30
sön
18:30    
F15, Östra IP
F15 » 
Växjö DFF 2 - Rödsle BK
3  -  0  
21
16:00
sön
16:00    
F11, SparbanksParken, Markaryd
F11 » 
Sunnerbo Dam-Flick komb - Växjö DFF blå
  -      
21
15:00
sön
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Ifö Bromölla IF6  -  0  
21
14:00
sön
14:00    
F11, Ingelvi, Ingelstad
F11 » 
Ingelstad/Nöbbele - Växjö DFF svart
  -      
21
14:00
sön
14:00    
F17, Gröndals IP 1, Kalmar
F17 » 
IFK Kalmar - Växjö DFF
0  -  3  
21
12:00
sön
12:00    
F13, Gröndals IP
F13 » 
IFK Kalmar 1 - Växjö DFF 1
  -      
21
11:00
sön
11:00    
F10, TIVAB Vallen
F10 » 
Åryds IK - Växjö DFF blå
  -      
21
11:00
sön
11:00    
F12, Dänningevallen Dänningelanda
F12 » 
Vederslöv/Dänningelanda - Växjö Damfotbollförening
  -      
21
11:00
sön
11:00    
F14, IP Vetlanda
F14 » 
Hvetlanda GIF - Växjö DFF 2
2  -  4  
20
15:00
lör
15:00    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 1 - Hovshaga AIF
1  -  5  
20
15:00
lör
15:00    
F19, C-Plan Konstgräs
F19 » 
Växjö Damfotbollförening - Kif Örebro
3  -  0  
20
13:00
lör
13:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Hovshaga IF
  -      
20
11:00
lör
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - Ljungby IF vit
  -      
20
11:00
lör
11:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Lagans AIK
  -      
 
14
17:00
sön
17:00    
F10, Hagavallen
F10 » 
Hovshaga - Växjö Damfotbollförening
  -      
14
17:00
sön
17:00    
F9, Hagavallen
F9 » 
Hovshaga - Växjö Damfotbollförening
  -      
14
13:00
sön
13:00    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 2 - Lindsdals IF 2 7-m
2  -  2  
14
12:00
sön
12:00    
F16 Dam, Fagrabäck IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - Älmhults IF
4  -  8  
14
11:00
sön
11:00    
F11, Kungshall
F11 » 
Rydaholms GoIF blå - Växjö DFF blå
  -      
14
10:00
sön
10:00    
F10, Brinkvallen
F10 » 
Sandsbro Allmänna IK - Växjö DFF svart
  -      
14
10:00
sön
10:00    
F12, Sportfältet Teleborg
F12 » 
Växjö BK - Växjö Damfotbollförening
  -      
14
sön
00:00    
F15, Östra IP, Växjö
F15 » 
INSTÄLLD Växjö DFF 2 - INSTÄLLD Blomstermåla IK (9-m)
  -      
13
15:00
lör
15:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Angelstads IF
  -      
13
15:00
lör
15:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 1
F17 » 
Växjö DFF - Malmö FF
0  -  3  
13
14:00
lör
14:00    
Elitettan, NP3 Arena
Sundsvalls DFF - Växjö0  -  4  
13
13:00
lör
13:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Liatorp/Eneryda
  -      
13
11:00
lör
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF blå - Madesjö IF blå
  -      
10
18:30
ons
18:30    
F11, Östra IP, Växjö
F11 » 
Växjö DFF blå - Ryssby IF
  -      
 
07
17:00
sön
17:00    
F17, Bokliden 1, Liatorp
F17 » 
Liatorp-Eneryda (D3) - Växjö DFF (F17)
2  -  5  
06
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Jitex BK3  -  1  
JULI 2022
 
30
13:00
lör
13:00    
Elitettan, Lötens IP Konstgräs
Gamla Upsala SK - Växjö1  -  6  
 
23
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Kilsta IP A-plan
Rävåsens IK Karlskoga - Växjö1  -  5  
 
03
13:00
sön
13:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 1 - Tingsryd United FC
6  -  0  
02
13:00
lör
13:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Ljungby IF F blå
  -      
02
11:00
lör
11:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Sandsbro Allmänna IK grön
  -      
JUNI 2022
 
30
19:00
tor
19:00    
F15, Madesjövallen, Nybro
F15 » 
Madesjö IF U - Växjö DFF 2
5  -  0  
29
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Östra IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - IFK Kalmar 1
1  -  4  
29
18:30
ons
18:30    
F13, Fagrabäck IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 1 - Lindsdals IF 1
3  -  1  
28
18:00
tis
18:00    
F11, Rastavallen, Bor
F11 » 
Bors/Rydaholm - Växjö DFF blå
  -      
 
26
17:00
sön
17:00    
F13, Tingbyskans, Smedby
F13 » 
Smedby BoIK - Växjö DFF 2
0  -  1  
22
19:00
ons
19:00    
F15, Östra IP, Växjö
F15 » 
Växjö DFF 2 - IFK Kalmar 2
0  -  2  
22
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Sportfältet Teleborg, Växjö
F16 Dam » 
Växjö BK - Växjö DFF 1
0  -  4  
 
19
16:00
sön
16:00    
F14, Kvarnavallen
F14 » 
Virestads IF 7-m - Växjö DFF 1
  -      
19
14:00
sön
14:00    
F15, Rinkabyvallen, Rinkabyholm
F15 » 
Hossmo/Kalmar Södra (9-m) - Växjö DFF 2
3  -  2  
19
13:30
sön
13:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Bors/Rydaholm
  -      
19
13:00
sön
13:00    
F10, Rinkabyvallen
F10 » 
Hossmo BK röd - Växjö DFF blå
  -      
19
11:00
sön
11:00    
F12, Ingelvi Ingelstad
F12 » 
Ingelstad/Nöbbele - Växjö Damfotbollförening
  -      
19
11:00
sön
11:00    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 2 - Smedby BoIK
1  -  1  
19
10:00
sön
10:00    
F11, Brinkvallen, Sandsbro
F11 » 
Sandsbro Allmänna IK grön - Växjö DFF svart
  -      
18
17:00
lör
17:00    
F10, Virdavallen
F10 » 
Alvesta GOIF - Växjö DFF svart
  -      
18
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Bergdalens IK6  -  1  
18
13:30
lör
13:30    
F13, Fjölebro IP
F13 » 
Lindsdals IF 1 - Växjö DFF 1
0  -  10
18
11:00
lör
11:00    
F11, Lagavallen
F11 » 
Ljungby IF F blå - Växjö DFF blå
  -      
18
11:00
lör
11:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Ingelstad/Nöbbele
  -      
18
11:00
lör
11:00    
F12, Lagavallen Ljungby
F12 » 
Ljungby - Växjö Damfotbollförening
  -      
17
19:00
fre
19:00    
F14, Virdavallen, Alvesta
F14 » 
Alvesta GIF - Växjö DFF 2
1  -  1  
16
19:00
tor
19:00    
F11, Angelvi
F11 » 
Angelstads IF - Växjö DFF blå
  -      
13
19:30
mån
19:30    
F16 Dam, Östra IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF - RÅsLB
4  -  0  
 
12
18:00
sön
18:00    
F19, Linköping Arena
F19 » 
Linköpings FC - Växjö DFF
2  -  3  
12
17:00
sön
17:00    
F13, Fjölebro IP, Lindsdal
F13 » 
Lindsdals IF 2 7-m - Växjö DFF 2
0  -  2  
12
14:00
sön
14:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 1 - Lagans AIK 7-m
  -      
12
12:00
sön
12:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF blå - Hossmo BK röd
  -      
12
12:00
sön
12:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Rydaholms GoIF blå
  -      
12
10:00
sön
10:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - Alvesta GOIF
  -      
11
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Strandängens IP A-plan
Ifö Bromölla IF - Växjö1  -  1  
11
15:00
lör
15:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 2 - Alvesta GIF
  -      
11
15:00
lör
15:00    
F17, Olympiafältet Plan 8
F17 » 
Helsingborgs IF - Växjö DFF
2  -  4  
11
13:00
lör
13:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Ljungby
  -      
10
18:30
fre
18:30    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 2 - Hvetlanda GIF
5  -  3  
06
16:30
mån
16:30    
F12, Bokliden Liatorp
F12 » 
Liatorp/Eneryda - Växjö Damfotbollförening
  -      
06
15:00
mån
15:00    
F15, Östra IP
F15 » 
Växjö Damfotbollförening - Rottne IF
  -      
 
05
15:00
sön
15:00    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 1 - IFK Kalmar 1
0  -  1  
05
15:00
sön
15:00    
F14, Ljusseveka
F14 » 
IFK Värnamo - Växjö DFF 2
1  -  5  
05
15:00
sön
15:00    
F19, Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
F19 » 
Växjö DFF - Eskilstuna United DFF
2  -  0  
05
13:00
sön
13:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Ingelstad/Nöbbele
  -      
05
13:00
sön
13:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Växjö BK
  -      
05
12:00
sön
12:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 1, Växjö
F17 » 
Växjö DFF - Räppe GOIF
1  -  1  
05
11:00
sön
11:00    
F10, Madesjövallen, Nybro
F10 » 
Madesjö IF blå - Växjö DFF blå
  -      
05
10:00
sön
10:00    
F11, Ringvallen
F11 » 
Lagans AIK - Växjö DFF blå
  -      
04
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Lidköpings FK3  -  2  
04
13:00
lör
13:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Sunnerbo Dam-Flick komb
  -      
04
11:00
lör
11:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - Sandsbro Allmänna IK
  -      
04
10:00
lör
10:00    
F14, Hagavallen
F14 » 
Hovshaga AIF - Växjö DFF 1
3  -  1  
02
18:00
tor
18:00    
F14, Norremarks IP, Växjö
F14 » 
Sandsbro AIK - Växjö DFF 1
6  -  3  
01
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Lilla Holje
F16 Dam » 
Jämshög/Olofström - Växjö DFF 1
1  -  4  
01
18:30
ons
18:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Sandsbro Allmänna IK Gul
  -      
01
18:00
ons
18:00    
F9, Brinkvallen
F9 » 
Sandsbro - Växjö Damfotbollförening
  -      
MAJ 2022
 
30
18:30
mån
18:30    
F13, Tallhöjdens IP
F13 » 
Färjestadens GOIF - Växjö DFF 1
0  -  3  
 
29
16:00
sön
16:00    
F17, Södra Sandby IP A-plan
F17 » 
Södra Sandby IF - Växjö DFF
6  -  2  
29
15:00
sön
15:00    
F19, Strandängens IP A-plan
F19 » 
Ifö Bromölla IF - Växjö DFF
2  -  2  
29
12:30
sön
12:30    
F10, Östra IP, Växjö
F10 » 
Växjö DFF blå - Åryds IK
  -      
29
11:00
sön
11:00    
F11, Ljusseveka
F11 » 
IFK Värnamo blå - Växjö DFF blå
  -      
29
10:30
sön
10:30    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Vederslöv/ Dänningelanda
  -      
29
09:30
sön
09:30    
F12, Hagavallen
F12 » 
Hovshaga - Växjö Damfotbollförening
  -      
28
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Älvsjö IP 1
Älvsjö AIK FF - Växjö0  -  4  
28
14:00
lör
14:00    
F10, Lagavallen
F10 » 
Ljungby IF vit - Växjö DFF svart
  -      
28
13:30
lör
13:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - IFK Värnamo
  -      
28
13:00
lör
13:00    
F9, Östra IP
F9 » 
Växjö Damfotbollförening - Växjö Damfotbollförening
  -      
28
11:00
lör
11:00    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 2 - Sandsbro AIK
4  -  1  
28
10:00
lör
10:00    
F11, Hagavallen
F11 » 
Hovshaga AIF blå - Växjö DFF svart
  -      
28
10:00
lör
10:00    
F9, Tingsryd
F9 » 
Tingsryd mfl (Börjes Cup) - Växjö Damfotbollförening F9
  -      
25
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Östra IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - Rottne IF (9-m)
3  -  1  
 
22
17:00
sön
17:00    
F13, Emmaboda Simhallsplan
F13 » 
Emmaboda Komb 7-m - Växjö DFF 2
2  -  3  
22
15:00
sön
15:00    
F14, Hultsjövallen, Hultsjö
F14 » 
Hultsjö IF - Växjö DFF 2
2  -  9  
22
15:00
sön
15:00    
F19, Arenastaden, Värendsvallen 3, Växjö
F19 » 
Växjö DFF - BK Häcken FF
2  -  1  
22
13:00
sön
13:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - Älmhults IF vit
  -      
22
13:00
sön
13:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Rydaholms GoIF vit
  -      
22
11:00
sön
11:00    
F11, Östra IP, Växjö
F11 » 
Växjö DFF blå - Ljungby IF Blå
  -      
21
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - Gamla Upsala SK7  -  1  
21
15:00
lör
15:00    
F13, Fagrabäck IP, Växjö
F13 » 
Växjö DFF 1 - Lyckå FF
1  -  1  
21
15:00
lör
15:00    
F14, Östra IP
F14 » 
Växjö DFF 1 - Älmhults IF
2  -  1  
21
12:30
lör
12:30    
F10, Fjölebro IP
F10 » 
Lindsdals IF svart - Växjö DFF blå
  -      
21
12:00
lör
12:00    
F11, Älmekulla, Älmhult
F11 » 
Älmhults IF - Växjö DFF blå
  -      
21
11:00
lör
11:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Hovshaga IF
  -      
21
11:00
lör
11:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Värnamo
  -      
21
11:00
lör
11:00    
F9, Hovmantorp
F9 » 
Hovmantorp - Växjö Damfotbollförening F9
  -      
20
18:30
fre
18:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Vederslöv-Dänningelanda IF
  -      
18
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Norremarks IP, Växjö
F16 Dam » 
Sandsbro AIK - Växjö DFF 1
2  -  2  
 
15
17:00
sön
17:00    
F11, Lunnavallen
F11 » 
Ryssby IF - Växjö DFF blå
  -      
15
16:00
sön
16:00    
F15, Östra IP, Växjö
F15 » 
Växjö DFF 2 - Madesjö IF U
5  -  2  
15
16:00
sön
16:00    
F16 Dam, Sandavi 1
F16 Dam » 
Sandsbro AIK - Växjö DFF
0  -  10
15
15:00
sön
15:00    
F19, Malmö IP
F19 » 
FC Rosengård - Växjö DFF
5  -  1  
15
13:00
sön
13:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 2 - Vetlanda FF
3  -  6  
15
12:00
sön
12:00    
F10, Sportfältet Teleborg, Växjö
F10 » 
Växjö BK svart - Växjö DFF svart
  -      
15
10:30
sön
10:30    
F13, Östra IP
F13 » 
Växjö DFF 2 - IFK Kalmar 3
0  -  1  
15
10:00
sön
10:00    
F11, Sportfältet Teleborg
F11 » 
Växjö BK - Växjö DFF svart
  -      
14
16:30
lör
16:30    
F13, Hagavallen
F13 » 
Hovshaga AIF 1 - Växjö DFF 1
0  -  2  
14
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena, Växjö
Växjö - IFK Norrköping FK1  -  1  
14
15:00
lör
15:00    
F14, Tingsryds IP, Tingsryd
F14 » 
Tingsryd United FC - Växjö DFF 1
4  -  2  
14
11:00
lör
11:00    
F12, Räppevallen
F12 » 
Räppe - Växjö Damfotbollförening
  -      
14
11:00
lör
11:00    
F12, Tingsryds IP
F12 » 
Tingsryd United FC - Växjö Damfotbollförening
  -      
13
18:30
fre
18:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Räppe GOIF
  -      
13
18:30
fre
18:30    
F15, Fagrabäcks Konstgräsplan
F15 » 
Växjö Damfotbollförening - Älmhults IF
  -      
11
18:30
ons
18:30    
F16 Dam, Fagrabäck IP, Växjö
F16 Dam » 
Växjö DFF 1 - Älmhults IF
2  -  5  
11
18:00
ons
18:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF blå - Lenhovda IF
  -      
 
08
14:00
sön
14:00    
F19, Visma Arena
F19 » 
Växjö DFF - KIF Örebro DFF
1  -  1  
08
13:00
sön
13:00    
F10, Östra IP
F10 » 
Växjö DFF svart - IFK Grimslöv
  -      
08
13:00
sön
13:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Älmhults IF
  -      
08
11:00
sön
11:00    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF svart - Ljungby IF vit
  -      
08
11:00
sön
11:00    
F12, Östra IP
F12 » 
Växjö Damfotbollförening - Alvesta
  -      
08
11:00
sön
11:00    
F13, Räppevallen
F13 » 
Räppe GOIF - Växjö DFF 2
1  -  8  
08
10:00
sön
10:00    
F11, Hagavallen
F11 » 
Hovshaga AIF vit - Växjö DFF blå
  -      
07
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Mjörnvallen, A-plan
Alingsås FC United - Växjö0  -  0  
07
15:00
lör
15:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 2 - Landsbro IF FK
4  -  6  
07
13:00
lör
13:00    
F14, Östra IP, Växjö
F14 » 
Växjö DFF 1 - Sandsbro AIK
1  -  6  
07
13:00
lör
13:00    
F17, Zinkensdamm, Huskvarna
F17 » 
HFF/EBK (F17) - Växjö DFF (F17)
0  -  3  
07
11:00
lör
11:00    
F10, Tingsryds IP
F10 » 
Tingsryd United FC - Växjö DFF blå
  -      
06
18:30
fre
18:30    
F11, Östra IP
F11 » 
Växjö DFF blå - Gransholms IF
  -      
04
19:00
ons
19:00    
F15, Gröndals IP
F15 » 
IFK Kalmar 2 - Växjö DFF 2
5  -  2  
04
19:00
ons
19:00    
F16 Dam, Hästö IP 1
F16 Dam » 
FK Karlskrona/Rödeby AIF - Växjö DFF 1
4  -  0  
04
18:30
ons
18:30    
F13, Fagrabäck IP
F13 » 
Växjö DFF 1 - Tingsryd United FC
3  -  0  
03
18:00
tis
18:00    
F14, Kungshall
F14 » 
Rydaholm/Bors - Växjö DFF 2
1  -  12
02
19:00
mån
19:00    
F19, Arenastaden, Värendsvallen 3
F19 » 
Växjö DFF - Kristianstads DFF
0  -  3  
02
18:00
mån
18:00    
F11, Norrvalla IP
F11 » 
IFK Lammhult - Växjö DFF blå
  -      
 
01
17:00
sön
17:00    
F10, Gröndal
F10 » 
IFK Värnamo vit - Växjö DFF svart
  -      
01
17:00
sön
17:00    
F13, Madesjövallen
F13 » 
Madesjö IF - Växjö DFF 1
0  -  1  
01
13:00
sön
13:00    
F14, Fagrabäck IP
F14 » 
Växjö DFF 1 - Virestads IF 7-m
11  -  0  
APRIL 2022
 
30
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Visma Arena
Växjö - Sundsvalls DFF1  -  1  
30
10:00
lör
10:00    
F12, Norremark
F12 » 
Sandsbro AIK - Växjö Damfotbollförening
  -      
27
18:45
ons
18:45    
F15, Fredriksbergs IP
F15 » 
Rödsle BK - Växjö DFF 2
0  -  6  
 
24
15:00
sön
15:00    
F19, Åbyvallen 1 Konstgräs
F19 » 
Jitex BK - Växjö DFF
0  -  2  
24
13:00
sön
13:00    
F15, Fagrabäck IP
F15 » 
Växjö DFF 2 - Hossmo/Kalmar Södra (9-m)
11  -  1  
23
16:00
lör
16:00    
F17, Malmö IP
F17 » 
FC Rosengård - Växjö DFF
7  -  0  
23
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Fryxellska skolan
Mallbackens IF Sunne - Växjö0  -  1  
23
13:00
lör
13:00    
F13, Rinkabyvallen
F13 » 
Hossmo BK 7-m - Växjö DFF 2
5  -  3  
23
11:00
lör
11:00    
F13, Fagrabäck IP
F13 » 
Växjö DFF 1 - Växjö BK 1
1  -  2  
23
10:00
lör
10:00    
F14, Ringvallen
F14 » 
Lagans AIK 7-m - Växjö DFF 1
0  -  7  
 
16
15:00
lör
15:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 3
F17 » 
Växjö DFF - IFK Kalmar
2  -  4  
 
10
14:00
sön
14:00    
F17, Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
F17 » 
Malmö FF - Växjö DFF
9  -  1  
10
12:30
sön
12:30    
F14, Fagrabäcks Konstgräsplan
F14 » 
Växjö Damfotbollförening - IFK Kalmar
2  -  5  
09
11:00
lör
11:00    
F16 Dam, Bollagården 1
F16 Dam » 
Bredaryd Lanna IK (F16) - Växjö DFF (F16)
3  -  1  
09
09:00
lör
09:00    
F10, Fagrabäcks Konstgräsplan
F10 » 
Växjö Damfotbollförening - Räppe GoIF
  -      
04
19:00
mån
19:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 3
F17 » 
Växjö DFF (F17) - HIF/MIF (D3)
10  -  1  
 
03
13:30
sön
13:30    
F14, Hagavallen, konstgräs
F14 » 
Hovshaga AIF - Växjö Damfotbollförening
2  -  0  
02
15:30
lör
15:30    
F16 Dam, Fagrabäck IP 1
F16 Dam » 
Växjö DFF (F16) - Rödeby AIF (F16)
0  -  4  
02
15:00
lör
15:00    
Elitettan, Åbyvallen 1 Konstgräs
Jitex BK - Växjö1  -  2  
02
11:30
lör
11:30    
F12, Norremark
F12 » 
Sandsbro AIK - Växjö Damfotbollförening
  -      
02
11:00
lör
11:00    
F14, Ljungbyholms konstgräs
F14 » 
Hossmo BK - Växjö Damfotbollförening
7  -  0  
MARS 2022
 
26
12:00
lör
12:00    
F15, Fagrabäcks Konstgräsplan
F15 » 
Växjö Damfotbollförening F07 - Växjö Damfotbollförening F06
  -      
 
20
12:00
sön
12:00    
F16 Dam, Arenastaden, Värendsvallen 3 (c plan)
F16 Dam » 
Växjö DFF (F16) - Bredaryd Lanna IK (F16)
0  -  0  
19
12:30
lör
12:30    
F17, Sportfältet Teleborg
F17 » 
Växjö DFF (F17) - Växjö BK B (D3)
3  -  1  
18
19:00
fre
19:00    
F19, Sportfältet Teleborg 1
F19 » 
Växjö BK (D2) - Växjö DFF (F19)
2  -  4  
14
18:30
mån
18:30    
F19, Gasten IP 1
F19 » 
IFK Kalmar (F19) - Växjö DFF (F19)
1  -  1  
 
13
15:00
sön
15:00    
F16 Dam, Norremarks konstgräsplan
F16 Dam » 
Sandsbro f16 - Växjö Damfotbollförening
  -      
13
14:00
sön
14:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 3
F17 » 
Växjö DFF (F17) - IFK Kalmar (F17)
3  -  1  
12
13:00
lör
13:00    
F14, Brunnsägnens IP Kyrkhult
F14 » 
Olofströms IF - Växjö Damfotbollförening
0  -  10
 
06
16:00
sön
16:00    
F17, Heds Arena 1
F17 » 
FC Vetlanda Dam (D2) - Växjö DFF (F17)
0  -  2  
06
13:30
sön
13:30    
F16 Dam, Sportfältet Teleborg 1
F16 Dam » 
Växjö DFF (F16) - IFK Kalmar (F16)
2  -  3  
06
13:00
sön
13:00    
F14, Norremark
F14 » 
Sandsbro AIK - Växjö Damfotbollförening
  -      
FEBRUARI 2022
 
27
14:00
sön
14:00    
F17, Arenastaden, Värendsvallen 3
F17 » 
Växjö DFF (F17) - Jönköpings Södra IF (F17)
0  -  5  
 
13
14:00
sön
14:00    
F17, Tallevi 3
F17 » 
IFK Grimslöv/Vislanda IF B (D4) - Växjö DFF (F17)
0  -  2  
 
05
13:30
lör
13:30    
F16 Dam, Sportfältet Teleborg 1
F16 Dam » 
Växjö DFF (F16) - Sandsbro AIK (F16)
0  -  0  
 
HUVUDPARTNERS
PREMIUMPARTNERS